کلمات کلیدی معرف بازار | Market defining Keywords

کلمات کلیدی معرف بازار Market defining Keywords

در پست انواع کلمه کلیدی در سئو گفتم که کلمات کلیدی بر اساس Marketing به چهار دسته تقسیم میشوند:

  1. کلمات کلیدی معرف بازار
  2. کلمات کلیدی معرف مشتری
  3. کلمات کلیدی معرف محصول
  4. کلمات کلیدی معرف رهبران صنعت

در این نوشته می‌خواهیم «کلمات کلیدی معرف بازار» یعنی مورد اول از لیست بالا را به طور کامل بررسی کنیم .


کلمات کلیدی معرف بازار

کلمه کلیدی معرف بازار که به آن‌ها “Market defining Keywords” نیز گفته می‌شود، اصطلاحات و عباراتی هستند که مخاطبان هدف شما هنگام صحبت در مورد تجارت یا صنعت شما استفاده می‌کنند.

برای بیانی ساده تر کلمه کلیدی تعریف کننده بازار متداول‌ترین و نزدیک‌ترین کلماتی هستند که در زمان معرفی کسب و کار شما به ذهن مخاطبان می‌رسند و همان طور که از اسم آنها پیداست دقیقا معرفی کننده شما و کسب و کار شما هستند.

این نوع کلمه کلیدی‌ها در سئو دقیقا همان واژه‌هایی هستند که هنگام طراحی کمپین‌های سئو به ذهن شما هم می‌رسد. کلمه کلیدی Market Defining عمدتاً عمومی و کلی هستند و رتبه گرفتن برای آن‌ها در نتایج جستجو بسیار سخت و دشوار است، اما نباید به هیچ عنوان از اهمیت آن‌ها غافل شویم زیرا دقیقاً همان کلماتی هستند که کسب و کار شما را به مخاطبان معرفی می‌کنند.

به عنوان مثال:
فکر کنید که وب‌سایت فروش تجهیزات کوهنوردی دارید. اگر قرار باشد از کلمه کلیدی‌های معرف بازار در محتوای خود استفاده کنید، احتمالاً فهرستی مشابه موارد زیر را انتخاب می‌کنید:
« کوه نوردی
تجهیزات کوه نوردی
لوازم کوه نوردی
کفش کوه نوردی و … »

کلمات کلیدی Market-Defining چطوری پیدا کنیم؟

برای کشف کلمات کلیدی مناسب فقط کافی‌ست که به سؤالات زیر پاسخ دهید:

  1. کسب و کار من با چه عباراتی خود را معرفی می‌کند؟
  2. کسب و کار من را با چه عنوان‌هایی می‌شناسند؟
  3. مخاطبان هدف من با چه کلماتی کسب‌و‌کار من را به همدیگر معرفی می‌کنند؟

کمی ذهنیت خود را از کسب و کارتان بعد از پاسخگویی به سوالات بالا بیشتر به چالش بکشید:

مثلا:
آیا آن‌ها قبل از خرید محصولات من فقط از کلید واژه «کوه نوردی» استفاده می‌کنند؟
آیا مخاطبان هدف، کسب و کار من را فقط با کلمه «کوه نوردی» می‌شناسند؟

کمی بعید به نظر نمی‌رسد؟ فقط معرف بازار شما عبارت «کوه نوردی» باشد. کاربرانی که به دنبال اطلاعاتی از کسب و کار شما باشند، احتمالاً به عبارات زیر هم فکر می‌کنند:
« سایت خرید وسایل کمپینگ ، فروش وسایل کوه ، فروشگاه لوازم طبیعت گردی »

پس قبل از اینکه لیست خود را نهایی کنید حتما لیست کاملی از ذهنیت‌های بازار در مورد کلمات کلیدی کسب و کار خود را پیدا کنید و تمام کلماتی که می‌توانند معرفی برای کسب و کار شما باشند را در نظر بگیرید.

رتبه بندی کلمات کلیدی تعریف کننده بازار

 این عبارات معمولاً بسیار گسترده و عمومی هستند ، بنابراین رتبه بندی در آنها معمولاً بسیار دشوارتر از بقیه است. با این حال ، آنها هنوز هم بسیار مهم هستند و باید بسیار جدی گرفته شوند.

کلمات-کلیدی-معرف-بازار-Market-Defining-keywords
کلمات کلیدی معرف بازار Market Defining keywords

کلمات کلیدی Market Defining جز پرطرفدارترین کلمات کلیدی در SEO و SEM به شمار می‌روند و به دلیل گستردگی جستجویی که دارند رتبه بندی در آنها بسیار دشوار است و اغلب کلمات کلیدی Head و Middle Tail را شامل می‌شود و اکثرا با هدف Transactional مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سئو و نحوه استفاده از کلمات کلیدی Market Defining

در هر حال رتبه گرفتن در کلمات کلیدی معرف بازار هر چقدر سخت هم باشد با این حال با ترکیب مترادف‌های کلیدی در سئوی داخلی سایت می‌توانند نقش مهمی را در پیش برد اهداف ما ایفا کنند.

توجه داشته باشید که این کلمات‌کلیدی باید با تراکم مناسبی در صفحات وب‌سایت استفاده شوند زیرا به ذهنیت مشتریان‌تان نزدیک هستند. همچنین، این نوع از کلمات کلیدی در فرآیند لینک سازی بسیار مهم هستند و باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها شود و یک ساختار شبکه بندی شده از لینک های مرتبط با آنها ایجاد شود.

برای نتیجه بهتر حتما کلمات کلیدی Market defining را در ابتدای نوشته خود و سپس در عنوان‌های داخلی از ترکیبی از آنها همراه با کلمات کلیدی Informational برای ایجاد پختی در مفهوم محتوا و ایجاد ساختارهای سوال و جوابی استفاده کرده و با چگالی مناسب آنها در کل محتوای خود شامل ALT تصاویر و پاراگراف‌های توصیفی پخش کنید.

منابع

برای تعریف این کلمات از searchengineland ،‌ برای مثال‌ها از alexa و در آخر هم از تجربیات شخصی و مشاوره دوستان استفاده کردیم .

دیدگاهتان را بنویسید