کلمات کلیدی تعریف رهبران کسب و کار | Industry Thought Leaders

کلمات کلیدی تعریف رهبران کسب و کار | Industry Thought Leaders

در پست انواع کلمه کلیدی در سئو گفتم که کلمه کلیدی بر اساس Content marketing به چهار دسته تقسیم میشوند:

  1. کلمه کلیدی تعریف بازار
  2. کلمه کلیدی تعریف مشتری
  3. کلمه کلیدی تعریف محصول
  4. کلمه کلیدی تعریف بزرگان رهبران صنعت

در این نوشته می‌خواهیم «کلمات کلیدی تعریف رهبران صنعت» یعنی مورد چهارم از لیست بالا را به طور کامل بررسی کنیم .


کلمات کلیدی Industry Thought Leaders

کلمات کلیدی اندیشه رهبران صنعت که به آن‌ها “Industry Thought Leaders” نیز گفته می‌شود، اصطلاحات و عباراتی هستند که توسط بزرگان صنعتی خاص استفاده میشوند و یا بیانگر اسامی و توصیفاتی از ویژگی های شاخص بزرگان آن حوزه را نیز شامل میشود.

کلمه کلیدی Industry Thought Leaders خود به سه دسته تقسیم میشوند که در ادامه به طور کامل آنها را با چندین مثال توضیح میدهیم:

نوع اول: کلمات کلیدی Leader talk Defining

کلمه «استوک» را در نظر بگیرید: در هر صنعتی تقریبا معنی متفاوتی پیدا کرده که توسط رهبران آن حوزه به کار رفته و کاملا معنی مشترک و شناخته شده ای برای فعالان آن حوزه دارد.
مثلا: واژه استوک را در صنعت تجهیزات ساختمانی به معنی کالای دست دوم میشناسند، اما همین کلمه در میان کفش فروشان معنی دست دوم را ندارد.

«ستوک (Stock) در زبان انگلیسی به معنی کالای ذخیره و یا موجود در انبار می باشد ولی در زبان فارسی برای انواع کالاهای دست دوم بکار برده می شود. اینکه “استوک” چگونه و چرا چنین تعبیری در زبان فارسی پیدا کرده، در این بحث نمی گنجد ولی آنچه که مشخص است این است که کالاهای دست دوم را عموما با نام استوک میشناسیم. اما لازم است بدانیم که همیشه اجناس استوک کارکرده و دست دوم نیستند.»

پس با این حساب وقتی ما در بازاریابی محتوایی و یا سئو از این واژه و یا هر واژه ای دیگری استفاده میکنیم باید بدانیم آیا این موضوع برای پرسونای ما همان معنی که در ذهن ما هست را دارد یا نه؟

نوع دوم: کلمات کلیدی Leader product Defining

تقریبا در ایران طیف گسترده ای مردم « مایع ظرفشویی را با نام ریکا ، ماءالشعیر را با نام دلستر ، پودر رختشویی را با عنوان تاید » و صدها محصول دیگر که با نام های تجاری رهبران حوزه خود شناخته میشوند.
پس وقتی برای هر یک موضوعات بالا میخواهیم کمپین سئو و یا بازاریابی محتوای انجام دهیم حتما باید کلمات کلیدی Industry Thought Leaders آن حوزه را نیز در نظر بگیریم.

نوع سوم: کلمات کلیدی Leader name Defining

در کل تاریخ ما افرادی را داریم که پدرخوانده ها و رهبران صنعت خود هستند: به عنوان مثال: « وارن بافت را به عنوان لیدر دنیای سرمایه گذاری ، moz را به عنوان مرجع سئو ، اپل را به عنوان لیدر دنیای تکنولوژی و…»
اسامی رهبران حوزه‌های مختلف کسب و کار، همیشه مورد توجه کاربران بوده و این افراد لحن اصلی را تعیین می کنند. در اینجا منظور از رهبران، همان کسانی هستند که در حوزه‌ی فعالیت شما معروف و قابل‌احترام باشند.

اگرچه نمیتوان از این کلمات کلیدی در سرفصل مطالب استفاده کرد، اما باید به یاد داشته باشیم که این کلمات هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شوند و هیچ وقت مانند محصولات دنیای تکنولوژی نسخه‌ای جدیدتری از آن وارد بازار نمی‌شود. و به نوعی همیشه سبز به حساب می آیند. بنابراین اگر در مطالب خود از این اسامی استفاده می‌کنید، مطمئن باشید که مورد توجه کاربران قرار خواهید گرفت و برای پیش برد اهداف سئو شما بسیار مفید خواهند بود.

منابع

برای تعریف این کلمات از searchengineland ،‌ برای مثال‌ها از alexa و در آخر هم از تجربیات شخصی و مشاوره دوستان استفاده کردیم .

دیدگاهتان را بنویسید