کلمات کلیدی معرف مشتری | Customer Defining Keywords

کلمات کلیدی معرف مشتری Customer Defining Keywords

در پست انواع کلمه کلیدی در سئو گفتم که کلمات کلیدی بر اساس Marketing به چهار دسته تقسیم میشوند:

  1. کلمه کلیدی معرف بازار
  2. کلمه کلیدی معرف مشتری
  3. کلمه کلیدی معرف محصول
  4. کلمه کلیدی معرف رهبران صنعت

در این نوشته می‌خواهیم «کلمات کلیدی تعریف مشتری» یعنی مورد دوم از لیست بالا را به طور کامل بررسی کنیم .


کلمات کلیدی تعریف مشتری

کلمه کلیدی معرف مشتری که به آن‌ها “Customer Defining Keywords” نیز گفته می‌شود، اصطلاحات و عباراتی هستند که مخاطبان یا مشتریان هدف شما به‌وسیله آن‌ها خودشان را معرفی می‌کنند و یا تعریفی از زیر مجموعه خاصی از توصیف مشتریان یا مخاطبان را شامل می‌شوند.

این نوع کلمات کلیدی بسیار مهم هستند؛ زیرا به شما کمک می کند عباراتی را که با مخاطبان شما ارتباط دارند را کشف کنید. البته ممکن است برخی از یافته‌ها ارتباط مستقیمی با مشتری شما داشته باشند و برخی دیگر هم فقط یک زیر مجموعه کوچکی را توصیف کند. در هر صورت ، با استفاده از این اصطلاحات ، می توانید بینش خوبی در مورد چگونگی صحبت با مخاطب و نحوه قالب بندی محتوای خود به گونه ای پیدا کنید که آنها را ترغیب به تعامل کند.

برای روشن شدن موضوع به مثال زیر توجه کنید:
تصور کنید که وب‌سایتی با موضوع فروش کتب و جزوات درسی دارید، احتمالاً بخشی از مخاطبان شما با کلماتی مانند: «دانش‌آموز سال چهارم، دانشجوی ترم اول فیزیک، داوطلب کنکور ، پشت‌کنکوری ، دانشجوی ارشد و…» به جستجو می‌پردازند.

همانطور که در مثال‌های بالا می‌بینید، این کلمات کلیدی مشتری شما را تصویت می‌کند و با دانستن آنها شما شناختی از پرسونای مخاطب خود پیدا می‌کنید تا متناسب با نگرش و بینش آنها کار بازاریابی محتوایی را انجام دهید.

کلمات کلیدی Customer-Defining چطوری پیدا کنیم؟

این دسته از کلمات دومین گروه پراستفاده بعد از کلمات کلیدی Market-Defining در میان مخاطبان شما هستند. برای پیدا کردن این کلمه‌کلیدی‌ها کافی‌ست به سؤالات زیر پاسخ دهید:

  1. مخاطبان من خود را با چه عنوان‌هایی معرفی می‌کنند؟
  2. من یا دیگران آنها را چه عنوان‌هایی معرفی می‌کنیم؟
  3. من یا دیگران آنها را چگونه توصیف می‌کنید؟
  4. مشتریان من با چه کلماتی شناخته می‌شوند؟

با پاسخ دادن به سوالات بالا می‌توانید مخاطبان اصلی خود یا افرادی که به نوعی کسب‌و‌کارشان با شما ارتباط دارد را شناسایی کرده و براساس اطلاعات به دست آمده با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. برای مثال اگر شما کفشی زنانه برای فروش دارید، کلماتی مثل«خانوم ، زن ، زنانه و…» بخشی از معرف مشتری شما هستند.

البته فراموش نکنید که علم تحقیق و شناخت کلمات کلیدی، تنها برای سئو و قرار گرفتن در نتایج اولیه جستجو نیستند. بلکه این موارد نوعی روش ارتباطی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید افرادی را پیدا کنید که مشتاق استفاده از محصولات و خدمات شما هستند.

سئو و نحوه استفاده از کلمات کلیدی Customer Defining

کلمات کلیدی معرف مشتری Customer Defining Keywords
کلمات کلیدی معرف مشتری Customer Defining Keywords

اگر از کلمات کلیدی معرف مشتری تک کلمه‌ای بخواهید استفاده کنید، برای رتبه گرفتن در موتورهای جستجو با سختی‌های بسیار رو به رو خواهید شد به همین دلیل برای شروع، بهتر است که در ابتدا کلمات کلیدی معرف مشتری خود را شناسایی کرده و سپس با ترکیب آنها با کلمات کلیدی هم ردیف به مجموعه‌ای از کلمات کلیدی دم بلند برسید و بعد از رتبه گرفتن در آنها ،‌ سپس به سراغ کلمات کلیدی دم متوسط در حوزه کاری خود بروید.

منابع

برای تعریف این کلمات از searchengineland ،‌ برای مثال‌ها از alexa و در آخر هم از تجربیات شخصی و مشاوره دوستان استفاده کردیم .

دیدگاهتان را بنویسید