توافقنامه

سند حاضر (یعنی محتوای موجود در این صفحه) قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین کاربر سایت («شما» و یا «کاربر» و یا «خریدار») و آکادمی آنلاین برنژ («ما» و «برنژ») است.

برنژ طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران (از جمله قانون تجارت الکترونیک و قانون جرائم رایانه‌ای) و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. در صورتی‌که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات پلتفرم برنژ را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات («قرارداد») را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب­سایت و یا عضویت در آن نماید.

استفاده از پلتفرم، اقدام به عضویت، اقدام به ورود کاربر به وب‌سایت و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می­پذیرد که رابطه بین برنژ و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن مورد توافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات برنژ را ندارد. این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع مورد قبول در روابط برنژ و کاربران خواهد بود.

به دلیل اهمیت سند حاضر و نیز به‌منظور تسهیل مطالعه برای کاربر، مفاد هر ماده در بخش های مرتب شده، برای شما فراهم‌شده است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در قرارداد حاضر، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی فی‌مابین کاربر و برنژ محسوب می‏‌شود.

سایت آموزش آنلاین (آکادمی آنلاین): فروشگاه و یا موسسه آموزشی که با ساختاری بر بستر اینترنت که امکان ارائه آموزشها، محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به‌صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.
محصولات دیجیتال: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها از طریق اینترنت وجود دارد.
پلتفرم (سامانه) برنژ: یک آکادمی آنلاین برای ارائه آموزش های رایگان و فروش دوره های آموزشی آنلاین است که به‌عنوان حق‌العمل کار طبق قانون تجارت عمل می‌نماید.
کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از پلتفرم برنژ استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام و فشردن دکمه ثبت‌نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به بهره‌برداری از پلتفرم برنژ می‌نمایند.
خریدار: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در پلتفرم برنژ می‌نماید.
دانشجو: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت نام در دوره های آموزشی و پرداخت هزینه دوره مورد عرضه در پلتفرم برنژ می‌نماید.
مدرس: کسی است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی که به‌واسطه پلتفرم برنژ اقدام به فروش یک دوره دوره آموزشی به‌صورت آنلاین می‌نماید.
حساب کاربری: حساب کاربری کاربر در سایت به آدرس https://branzh.com که کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست دوره ها و محصولات خریداری‌شده یا منتشرشده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ویرایش و بروز رسانی است.
دوره: هر یک از آموزش های ارائه‌شده توسط مدرسان و سایر کاربران در برنژ است.
دوره های بومی‌سازی شده: آموزش هایی هستند که به صورت اورجینال از سایر منابع خریداری شده و عبارت های قابل ترجمه در محصول به زبان فارسی ترجمه شده و سبک نمایش بخش های مختلف دوره نیز برای زبان فارسی اصلاح شده است.
تحویل دوره: منظور از تحویل دوره، اعطای مجوز بهره‌برداری از دوره موردنظر خریدار از طریق ارائه لینک دانلود و مشاهده دوره موصوف و یا ارائه دسترسی بر اساس فاکتور یا قرارداد بین کاربر و برنژ است.
کیف پول: یک مفهوم انتزاعی از کیف پول مرسوم که هنگام خریدوفروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در سایت آموزش آنلاین استفاده می‌شود. اعتبار موجود در کیف پول از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل‌افزایش است و معمولاً در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه‌های پرداخت نیست.
شارژ الکترونیکی: یک محصول (دوره) الکترونیکی (معمولاً مختص همان فروشگاه آنلاین و یا سایت آموزش آنلاین) است که کاربران با خرید و پرداخت مبلغ آن از طریق درگاه‌های بانکی موجودی کیف پول خود را افزایش می‌دهند. معمولاً با خرید شارژ الکترونیکی، مبلغی نیز به‌عنوان جایزه به کاربر (مشتری) اختصاص می‌یابد. (امکان افزایش و یا کاهش شارژ برای مدیر سیستم نیز مهیا است)
تیکت: سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات خریداران، مدرسان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر و برنژ می باشد.
سیستم جامع تیکت: قابلیتی در حساب کاربری کاربران است که کلیه مکاتبات الکترونیکی خریداران، مدرسان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر یا برنژ در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل‌پیگیری است.
پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به محتوای دوره و سایر خدمات برنژ است.
کامنت: بخش نظرات زیر مطالب است که ممکن است در مواقعی عمل پشتیبانی از آن طریق انجام شود.
گواهینامه: سندی است که توسط برنژ بنابر تایید مدرس دوره و برنژ به خریداران دوره اهدا میشود.
درگاه پرداخت:
یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت برنژ به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.

۱. با توجه به این مفاد قرارداد حاضر، برنژ حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از پلتفرم برنژ را به («کاربر») اعطا می‌کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع پلتفرم برنژ در مالکیت انحصاری برنژ است.
۲. کاربر و مدرسان می‌پذیرند صرفاً استفاده‌کننده پلتفرم برنژ هستند و لذا هیچ‌گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با برنژ را ندارد و بدین سبب نمی‌تواند مدعی حقی گردد.

قرارداد حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام کاربر در پلتفرم برنژ است.
در صورتی که طبق بخش «ک» حساب کاربری مسدود نگردد، قرارداد به صورت خودکار و یک طرفه توسط برنژ به صورت یک ساله تمدید خواهد شد.

کاربر تضمین می‌نماید که به‌عنوان اصیل و نه به نمایندگی از شخص دیگر از سامانه برنژ استفاده می‌کند.
لذا درصورتی‌که به نمایندگی از شخص دیگری درصدد استفاده از سامانه برنژ باشد، بدین‌وسیله تضمین می‌نماید که حق پذیرفتن شرایط و مفاد قرارداد حاضر به نمایندگی از شخص موصوف را دارد.

۱. برای استفاده از خدمات پلتفرم برنژ بایستی هر کاربر، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری ایجاد نماید.
۲. کاربر مطلع است صرفاً اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند حق استفاده از پلتفرم برنژ و خرید دوره (محصول) را دارا هست. لذا درصورتی‌که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، صرفاً از طریق والدین یا قیم قانونی خود می‌تواند حساب کاربری داشته باشد.
۳. کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته‌شده در زمان ثبت‌نام و خرید را به‌صورت صحیح و به‌روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام‌شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، برنژ مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.
۴. کاربر موظف است صرفاً با ایمیل و شماره متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در پلتفرم برنژ اقدام نماید و در صورتی که ایمیل یا شماره تماس در مالکیت فرد دیگری باشد، برنژ توانایی مسدود کردن و حذف حساب کاربری شخص را داراست.
۵. هر شخص صرفاً می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشند.
۶. در زمان ثبت‌نام، کاربر نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود را تعیین می‌نماید. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین‌وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به برنژ اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به برنژ انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
۷. کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی نسبت به خدمات مربوط به برنژ انجام می‌شود به عهدۀ کاربری که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود.
۸. مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات برنژ در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.
۹. کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.
۱۰. کاربر آگاه است با ثبت‌نام در پلتفرم برنژ، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا هرگونه پیامی چه بخ صورت پیامک و یا تماس تلفنی و اینترنتی را از سامانه برنژ دریافت نماید.
۱۱. کاربر می‌پذیرد که برنژ ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف‌شده، یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت، به‌عنوان راه ارتباطی برنژ با وی استفاده کند. کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط برنژ تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.

۱. کلیه محتوای پلتفرم برنژ و طراحی ظاهری آن (feel and look) ازجمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۷ هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، دادهای گردآوری‌شده و نرم‌افزار، متعلق به برنژ و یا مدرسان برنژ بنا به مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۷ و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب ۱۳۸۸ است.
۲. علائم تجاری موجود در سایت برنژ چه ثبت‌شده باشند یا خیر، متعلق به برنژ و یا مدرسان بنا به مورد است و به‌موجب قرارداد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از برنژ بنا به مقتضی استفاده نمود.
۳. برنژ متذکر می‌شود که تمام حقوق مالکیت فکری متعلق به آن محفوظ است و اموال فکری متعلق به برنژ و مدرسان برنژ در زمره‌ی با ارزش‌ترین اموال آن‌ها محسوب می‌شود و کلیه ابزارهای قانونی را برای حفظ آن‌ها به کار خواهد گرفت.
۴. همه مطالب در دسترس از طریق سامانه برنژ، جزئی از اموال برنژ مادی و معنوی برنژ محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار برنژ است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای برنژ محفوظ می‏‌دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مطالب و اطلاعات موجود در سامانه برنژ صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام برنژ هستند.

۱. کاربر می‌پذیرد با خرید و یا استفاده از هر آموزش و یا محصول (دوره آموزشی)، در واقع صرفاً مجوز استفاده برای یادگیری شخصی از آن‌ به‌صورت غیر انحصاری، غیر قابل انتقال، بدون محدودیت زمانی به وی اعطا شده است.
تبصره: در صورتی که دوره و یا آموزشی با عنوان پرورش مدرس در برنژ منتشر شود، کاربر میتواند بعد از پرداخت حق استفاده و دریافت گواهی نامه کتبی بدون محدود اقدام به استفاده و آموزش به صورت نامحدود نمایید.
۲. کاربر می‌پذیرد استفاده از مجوز بهره‌برداری محصول (تمامی آموزش ها)، بایستی طبق مفاد و شرایط قرارداد حاضر صورت گیرد.
۳. کاربر آگاه است که فروش و پخش محصولات، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، خسارات جبران ناپذیری را به برنژ و مدرسان آن وارد می‌نماید، بنابراین کاربر می‌پذیرد در صورتی که به سبب فعل یا ترک فعل وی، محصولات خریداری شده در پلتفرم برنژ، در سایت یا پلتفرم دیگر حتی با اعمال تغییرات، به صورت معوض یا رایگان در دسترس شخص ثالث قرار گیرد، به منظور جبران خسارت برنژ، علاوه بر پرداخت کلیه مبالغی که بابت فروش و پخش محصولات شخصا یا شخص ثالث وصول کرده است، مبلغ دویست میلیون ریال معادل بیست میلیون تومان به وی پرداخت نماید. همچنین در صورتی که کاربر محصول خریداری شده را بر روی چندین پلتفرم (دامنه) دیگر استفاده نماید، موظف است ۲۰ برابر مبلغ اصلی محصول خریداری شده را پیش از اعمال هر گونه تخفیف یا سایر کسورات به سبب تخلف از تعهد قراردادی به برنژ پرداخت نماید.

۱. برنژ منتهای تلاش خود را برای قرارگرفتن محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید ولیکن برنژ، مدرسان، مدیران، کارکنان یا نماینده آن تضمینی در رابطه تمامیت برنژ یا محتوای آن از جمله از جهت صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن آن‌ها نمی‌دهند؛ آن‌ها بابت خساراتی که به سبب افشای اطلاعات خطاها، اشتباهات و باگ‌های استفاده از پلتفرم برنژ به کاربران وارد می‌شود، مسئولیتی نخواهند داشت. همچنین برنژ هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد و کاربر به ریسک خود از این وب‌سایت استفاده می‌نماید.
۲. خدمات برنژ به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. برنژ هیچ‌گونه ضمانتی مانند بی‌عیب بودن و امنیت و …خدمات پلتفرم برنژ نمی‌دهد. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد خدمات برنژ که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار است. برنژ تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند حذف و یا از دست رفتن اطلاعات) نخواهد بود.
۳. سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع دوره، خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن دوره و یا محصول توسط خریدار بوده و برنژ و مدرسان آن هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد.
در صورت عدم انجام مذاکرات، و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک‌ماه پس از بروز اختلاف، هر یک از طرفین ‌می توانند اختلاف را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.

۱. درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول ، خدمات و دوره نماید و بدین سبب برنژ متحمل خسارت ازجمله به نحو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، مکلف به پرداخت ۱۰ برابر هزینه‌های صورت گرفته به برنژ خواهد بود.
۲. امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد. در این راستا کاربر می‌پذیرد در صورت برقرار بودن شرایط مرجوعی طبق مفاد قرارداد حاضر، تعهد به بازگشت وجه ظرف ۲۰ روز از تاریخ قبول مرجوعی، فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام‌شده و کاربر می‌تواند محصول دیگری را از برنژ خریداری کند.
۳. تمامی مبلغ موجود در کیف پول کاربر فقط به مدت یک سال متعلق به کاربر بوده و بعد از آن بنابر هر دلیلی در صورت استفاده نشدن توسط کاربر، برنژ میتواند بنابر تصمیم خود مبلغ را از کیف پول کاربر حذف یا مصادره نماید و کاربر هیچ گونه حق اعتراض و شکایت را ندارد.
۴. در صورتی کاربر به اشتباه و یا بنابر هر دلیلی مبلغ کیف پول خود را افزایش دهد، امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد.

۱. برنژ در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای برنژ یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات برنژ را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم‌ترین مصادیق این بند به‌نحوه غیر انحصاری به شرح زیر می‌باشد:
۱.۱. فروش و یا پخش محصولات برنژ به نحو مستقیم یا غیر مستقیم، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، به سبب فعل یا ترک فعل کاربر؛
۱.۲. استفاده همزمان از یک حساب کاربری توسط بیش از یک نفر؛
۱.۳. در صورتی که کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در برنژ نماید؛
۱.۴. کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد؛
تبصره: در این حالت یکی از حساب‌ها به صلاحدید برنژ حذف و پنل کاربری مسدود می‌شود؛
۱.۵. هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار برنژ شود؛
۱.۶. توهین و یا افترا زدن به برنژ یا سایر کاربران و مدرسان به هر نحو (از جمله به نحو غیر انحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)
۱.۷. به سبب اعمال مفاد بخش حاضر حساب کاربری کاربر مسدود شده باشد، ولیکن مجددا اقدام به افتتاح حساب کاربری نماید؛
۱.۸. هرگونه تبلیغ محصول دیگر و ایجاد بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر از طریق پنل کاربری کاربر در وب‌سایت و شبکه های اجتماعی.
۲. کاربر می‌پذیرد در صورتی که حساب کاربری به سبب یکی از موارد فوق‌الذکر مسدود شود، افتتاح مجدد حساب کاربری در برنژ (غیر از بخش ۱.۴ ماده حاضر که یکی از حساب‌های کاربری پابرجا خواهد ماند)، استفاده مجدد کلیه محصولات و دوره های خریداری شده و پشتیبانی که از طریق حساب کاربری مسدود شده صورت گرفته است، امکان نخواهد داشت. کاربر بدین‌وسیله هرگونه ادعایی را در این مورد از خود سلب و اسقاط می‌نماید.
۳. در صورتی که کاربر از پلتفرم برنژ، محصولی را خریداری نکرده باشد، برنژ می‌تواند بدون هیچ دلیلی حساب کاربری وی را با ارسال اطلاعیه طبق بخش «م» مسدود نماید و دسترسی کاربر مذکور به خدمات برنژ را حذف نماید.
۴. در صورتی که به هر دلیل دیگری حساب کابری کاربر، مسدود شود، مقررات این ماده اعمال خواهد شد.

۱. بخش «دیدگاه» برنژ بستری برای به اشتراک‌گذاری تجربه خرید کاربران و طرح پرسش‌های مرتبط با محصولات و دوره های آموزشی است. کاربر با رعایت قوانین و مقررات سایت می‌تواند نظرات خود را به اشتراک بگذارد و سؤالات خود را مطرح نماید، در غیر این صورت نظر یا سؤال مطرح‌شده، توسط کارشناسان برنژ تائید نخواهد شد و متعاقباً در این بخش برای عموم به نمایش درنمی‌آید.
۲. بدیهی است برنژ در قبال صحت نظرات منتشرشده در این بخش، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همچنین نظرات کاربران ازنظر فنی مورد تائید برنژ نیست و نباید کاربر صرفا بر اساس نظرات سایر کاربران در خصوص خریداری محصول و یا دوره و یا هر گونه اقدام دیگیری تصمیم‌گیری نماید.
۳. نظرات بایستی به فارسی باشد، از ادبیات نوشتاری محترمانه استفاده کرده و کاربر از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کند و نیز کاربر نباید لینک سایت‌های دیگر، اطلاعات تماس، ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی را در نظرات خود درج نماید.
۴. سؤالات و نظرات بایستی صرفاً مرتبط با محتوای صفحه موردنظر باشد.
۵. هرگونه تبلیغ و بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه‌شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می‌شود.

کلیه مکاتبات الکترونیکی میان کاربران و مدرسان و نیز کاربران با برنژ در سیستم جامع تیکت برنژ صورت می‌گیرد. کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از طریق این سیستم به منزله ابلاغ تلقی می‌گردد.
البته ممکن است در مواردی از طریق تماس تلنفی و یا پیامک و… نیز ارتباطی با کاربر وجود داشته باشد که کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از هر طریقی به منزله ابلاغ تلقی می‌گردد.

۱. پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن محصول خریداری‌شده، لینک دوره در حساب کاربری خریدار درج می‌شود. عدم دسترسی خریدار به لینک دوره یا وجود مشکل در مشاهده، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی، می‌باید حداقل ۷۲ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد.
۲. کلیه سفارش‌هایی که وضعیت آن‌ها به تکمیل‌شده تغییریافته باشد در اسرع وقت به‌صورت فایل‌های دانلودی و یا قابل نمایش در حساب کاربری خریدار قابل‌مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی، حداکثر زمان تحویل لینک‌های دانلود مربوط به سفارش ۷۲ ساعت کاری خواهد بود.
۳. خریدار درصورتی‌که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، لینک محصول را دریافت ننماید، موظف است حداکثر ۷ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را توسط تیکت پشتیبانی، به بخش فروش برنژ اعلام نماید. در غیر این صورت ادعایی در این خصوص مسموع نیست.
۳. در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، برنژ مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ٢ برابر خواهد بود.
۵. خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده را نخواهد داشت.
۶. برنژ مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل‌شده را ندارد.
۷. در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را در حساب کاربری ایشان به برنژ اعلام نماید و برنژ موظف است ضمن پیگیری مغایرت از مدرس و فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت برنژ صرفاً کسر وجه محصول از حساب مدرس، مسترد کردن وجه به خریدار (طبق بخش «ی») و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

۱. به‌طورکلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه برنژ تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، بااین‌حال از جانب احتیاط از خریداران و مدرسان می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. برنژ هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.
۲. برنژ با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود است.
۳. برنژ مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورداستفاده کاربر و مدرسان را ندارد.
۴. برنژ مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.
۵. برنژ مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری خریدار و مدرسان، توسط اشخاص ثالث ندارد.
۶. برنژ موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های موجود در حساب کاربری خریدار و مدرسان است و همچنین تا حد امکان آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
۷. برنژ تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران، مدرسان و بازاریابان انجام می‌دهد ازاین‌رو برنژ نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار، مدرسان، بازاریاب از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود است مسئولیتی ندارد.
۸. در صورت نیاز خریدار و مدرسان، در جهت برطرف کردن مشکلات غیر مرتبط با وظایف برنژ، برنژ بنا به حجم کار مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع مشکل است.
۹. در صورت درخواست مراجع قضایی، برنژ میتواند اطلاعات تمامی اعضای خود را در اختیار این نهاد ها قرار داده و کاربران حق هیچ گونه شکایتی را ندارد.

کاربر بایستی برای استفاده از تمام خدمات برنژ از نرم افزارها و نسخه های معرفی شده توسط برنژ برای دسترسی به بخش های مختلف برنژ استفاده کند و اگر کاربری به هر دلیلی توانایی دسترسی به بخشی از برنژ را نداشته باشد باید مشکل را با برنژ مطرح کند و برنژ وظیفه دارد در یک محیط تست شده مشکل کاربر را بررسی و حل کند و در صورت حل نشدن مشکل، برنژ هیچ گونه تعهدی برای رفع مشکل آنها ندارد.
تبصره ۱: چنانچه در توضیحات هر یک از دوره ها و سایر محصولات برنژ نیازمندیهای خاصی (اعم از نیازمندی های قابل تهیه مانند نرم افزاری خاص و …) درج شده باشد و یا محصول جهت اجرا وابسته به یک محصول و یا سرویس دیگر باشد، فراهم سازی مجموعه نیازمندی ها بر عهده کاربر است و برنژ مسئولیتی برای تهیه آن ندارد.

۱. شرایط محصولات و دروه ها در بخش جزییات محصول و دوره به نحو کامل درج‌شده است و مدرس و برنژ در خصوص موارد ذکر نشده تعهدی ندارد.
۲. فایل محصولات و دوره ها به زبان فارسی و یا همراه با ترجمه زبان فارسی است.
تبصره: ممکن است مدرس و یا برنژ بنابر شرایط محتوایی را به زبان دیگر نیز منتشر کنند.
۳. دسترسی به آخرین فایل محصول و محتوای بارگذاری شده توسط مدرس، به صورت رایگان برای مدت حداقل ۱۸۰ روز تضمین می گردد.
۴. محصولات و دوره های تحویلی توسط برنژ به صورت کامل بررسی شده اند.
۵. با توجه به موارد فوق‌الذکر، مدرس و برنژ تعهدی به فراهم نمودن موارد زیر جهت ارائه همراه با محصولات خریداری‌شده را ندارد:
راهنمای فارسی استفاده از محصولات و دوره ها؛
تبصره: در برخی محصولات و دوره ها، مدرسان به‌صورت اختیاری راهنمای فارسی استفاده را نیز ممکن است ارائه کنند.)
خدمات شخصی‌سازی و اعمال تنظیمات و پیکربندی محصولات و دوره خریداری‌شده برای خریدار
– پاسخ به سوالات کاربر در خارج از پلتفرم برنژ؛
– پاسخ به سوالات کاربر بعد از اتمام زمان پشتیبانی.

۱. ارائه خدمات پشتیبانی، توسط مدرس و از طریق سیستم تیکت پشتیبانی برنژ در خصوص مشکلات مربوط به عملکرد و محتوا (بخش «ع») است.
تبصره: مدرس بنابر صلاحدید خود میتواند در مواردی از پاسخ دادن به کاربر اجتناب کند و در این صورت کاربر میتواند از مدرس به برنژ شکایت کرده و در صورت تایید توسط برنژ مبلغ پشتبانی به کیف پول کاربر برگشت داده خواهد شد و از حساب مدرس کم خواهد شد.
۲. بررسی دیدگاه‌های هر محصول و دوره، چگونگی پاسخگویی مدرس به دیدگاه کاربران و زمان ارسال پاسخ‌ها می‌تواند معیار خوبی برای سنجش پشتیبانی مدرس از دوره باشد.
۳. پشتیبانی محصولات خریداری‌شده صرفاً توسط مدرس و نماینده تایید شده آن انجام خواهد شد و برنژ صرفاً مطابق شرایط مرجوعی محصولات نظارت بر روند پشتیبانی را بر عهده دارد.
۴. خدمات پشتیبانی ۱۸۰ روزه تضمین‌شده به مدت ۱۸۰ روز از تاریخ ثبت سفارش (به صورت لحظه ای نخواهد بود) و با حداکثر زمان پاسخگویی ۷۲ ساعت (به‌جز روزهای تعطیل رسمی) برای هر تیکت توسط طراح و یا مدرس هر محصول ارائه می‌شود. بدیهی است که برنژ خدمات پشتیبانی ارائه نمی‌دهد.
۵. با توجه به موارد فوق‌الذکر، مدرس تعهدی به فراهم نمودن موارد زیر جهت پشتیبانی محصولات و دوره های خریداری شده را ندارد.
– ارائه راهنمای فارسی استفاده؛
تبصره: در برخی موارد، مدرس به‌صورت اختیاری راهنمای فارسی استفاده را نیز ممکن است ارائه کنند.)
– خدمات شخصی‌سازی و اعمال تنظیمات و پیکربندی محصولات خریداری‌شده برای خریدار
تماس تلفنی و یا ملاقات حضوری با مدرس جز تعهدات قابل اجرا نمی باشد و مدرس میتواند بنابرصلاحدید و شرایط موجود این مورد را لغو نماید.

۱. مستفاد از ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصولات برنژ که بنا بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد نمی‌شود، اما برنژ در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده در صورت تحقق یکی از موارد زیر ظرف مدت ۶ ماه از تاریخ ثبت سفارش، برنژ مجوز بهره‌برداری از محصول خریداری‌شده را لغو و  مبلغ پرداخت‌شده را به کیف پول خریدار مسترد می‌نماید:
– عدم پاسخگویی مدرس و پشتیبان به تیکت خریدار پس از گذشت دو هفته از زمان ثبت آخرین پاسخ تیکت (به‌جز روزهای تعطیل رسمی)؛
– وجود مشکل اساسی در محتوای دوره که قابلیت اصلی آن را تحت تأثیر قرار داده و بدون آن دوره هیچ عملکردی نداشته باشد. (با رعایت بخش «ع» قرارداد حاضر)
تبصره: چنانچه مشکل اساسی در نسخه جدید ایجادشده باشد یا به دلیل وابستگی محصول با سرویس‌ها و سایر محصولات رخ‌داده باشد لازم است حداقل ۱۴ روز بگذرد تا اطمینان حاصل شود که مشکل قابل‌رفع نیست.
– در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و دوره ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را پس از ثبت لینک دسترسی در حساب کاربری ایشان به برنژ اعلام نماید و برنژ موظف است ضمن پیگیری مغایرت از مدرس، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت برنژ صرفاً کسر وجه محصول از حساب مدرس، مسترد کردن وجه به خریدار (طبق بخش «ی») و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.
۲. با توجه به بند ۱ ماده حاضر و به‌منظور تائید بیشتر، در صورت تحقق موارد زیر یا موارد مشابه امکان مرجوع نمودن محصول امکان‌پذیر نیست:
– خرید اشتباه؛
– خرید تکراری؛
– عدم توجه به توضیحات و امکانات دوره و محصول؛
– عدم توجه به نیازمندی‌های لازم جهت نصب و استفاده از محصول که در توضیحات درج‌شده است؛
– عدم توانایی در استفاده از محصول و دوره به دلیل ضعف دانش فنی؛
– تغییرات در نسخه‌های جدید که حذف یا اضافه شدن برخی امکانات را به همراه داشته باشند.
– مرجوعی صرفاً برای ۱۸۰ روز ابتدای خرید است و پشتیبانی اضافه فقط شامل شرایط مرجوعی پشتیبانی اضافه است؛
– عدم تجهیز به نیازهای موردنظر شما در شرایطی که در توضیحات نیز این امکانات درج نشده باشد؛
– عدم نیاز به محصول؛
– عدم استفاده از محصول؛
– پس از اتمام پشتیبانی تضمین‌شده ۱۸۰ روزه؛ (۱۸۰ روز پس از تاریخ ثبت سفارش) کلیه ‌بندهای مرجوعی  لغو می‌گردد.
– دوره در وضعیت توقف فروش قرارگرفته است اما پشتیبانی و به‌روزرسانی ارائه می‌گردد؛
– عدم انجام تعهدات و قول‌هایی که طراح/فروشنده/مدرس برای افزودن امکانات در نسخه های بعدی.

در این شرایط صرفاً مبلغ پشتیبانی اضافه مرجوع می‌گردد و مرجوعی فقط در شرایط عدم پاسخگویی به تیکت خریدار در رابطه باسوالات احتمالی کاربر، پس از گذشت دو هفته از زمان ثبت تیکت (به‌جز روزهای تعطیل رسمی) صورت خواهد گرفت.
تبصره۱: سایر شرایط مرجوعی در ۱۸۰ روز ابتدای خرید (بخش «ق») در صورت خرید پشتیبانی اضافه لحاظ نخواهد شد.
تبصره۲: تماس تلفنی و یا ملاقات حضوری با مدرس جز تعهدات قابل اجرا نمی باشد و مدرس میتواند بنابرصلاحدید و شرایط موجود این مورد را لغو نماید.

۱. کاربر بایستی پیش از خرید حتما به کیفیت محصول، نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران، پیش نمایش آنلاین، توضیحات و موارد مشابه دقت فرماید.
۲. دوره و یا محصول معیوب و همچنین مورادی که دارای مشکل باشد پس از تایید کارشناسان برنژ و عدم رفع مشکل توسط مدرس، در برنژ توقف فروش خواهد شد.
۳. هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار برنژ شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و برنژ حق غیرفعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه نامبردگان را جهت مطالبۀ خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت. انتشار مطالب غیر واقع از پلتفرم برنژ و یا هر یک از محصولات و دوره های آن نیز مشمول این بند می‌گردد. کاربر می‌پذیرد در صورت نقض تعهد حاضر موظف است مبلغ دویست میلیون ریال به سبب نقض تعهد قراردادی به برنژ بپردازد. این بند حق برنژ برای اقدام به پیگیری‌های کیفری یا حقوقی جهت احقاق حق نیز نمی‌باشد.
۴. کاربر متعهد است طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از امکانات برنژ استفاده نماید. درصورتی‌که به سبب عدم رعایت قوانین و قرارداد حاضر توسط کاربر، برنژ ملزم به پرداخت مبالغی به مراجع قضایی، اداری، دولتی، سایر مراجع یا به اشخاص ثالث گردد ( ازجمله هزینه‌های دادرسی و هزینه اخذ وکیل)، کاربر موظف است کلیه مبالغ پرداخت‌شده را به برنژ پرداخت نماید.
۵. تمامی اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد برنژ محافظت‌شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام قضایی ذیصلاح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، برنژ مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است،
۶. کاربر متعهد است به درخواست برنژ، درصورتی‌که برنژ به سبب نقض این قرارداد توسط کاربر، دعوایی را علیه وی یا شخص ثالث طرح نماید، هزینه‌هایی را که به این سبب متحمل می‌شود، ازجمله به‌نحو غیر انحصاری هزینه‌های دادرسی و حق‌الزحمه وکیل را پرداخت نماید.
۷. این شرایط و ضوابط و سایر اطلاعیه‌های حقوقی که برنژ در سامانه برنژ منتشر می‌سازد، رابطه‌ی قراردادی را در رابطه با وب‌سایت برنژ میان کاربر و برنژ به وجود می‌آورند. درصورتی‌که یک یا چند بند از بندهای این قرارداد به هر دلیلی بی‌اعتبار، غیرقانونی و یا غیرقابل اجرا باشد، این عدم اعتبار، غیرقانونی بودن و یا غیرقابل اجرا بودن نباید بر دیگر مفاد این قرارداد تأثیر بگذارد و این قرارداد باید طوری تعبیر شود که گویی چنین ماده بی‌اعتبار، غیرقانونی و یا غیرقابل اجرایی در آن وجود ندارد؛ همچنین قرارداد باید در حد امکان بر اساس شرایط و هدف اصلی‌اش اجرا گردد.
۸. برنژ می‌تواند قرارداد حاضر را به صلاحدید خود و در هر زمان تغییر دهد. قرارداد اصلاح‌شده فوراً پس از قرار گرفتن بر روی وب‌سایت یا در زمانی که برنژ تعیین می‌نماید، لازم‌الاجرا خواهد شد و کاربر مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد. این تغییر از طریق پیامک، پنل کاربری یا ایمیل به اطلاع کاربر رسیده و استمرار استفاده از سامانه، پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزله قبول آن است . برنژ درصورتی‌که بخواهد تغییر اساسی را در قرارداد صورت دهد، ۱۰ روز پیش از قرار گرفتن آن در وب‌سایت، اطلاعیه اصلاح قرارداد را در وب‌سایت قرار خواهد داد و کاربر در صورت مخالفت با آن، صرفاً می‌تواند خرید از سامانه برنژ را متوقف نماید و با ارسال درخواست خود مطابق بخش «م» به برنژ اطلاع دهد. در این‌صورت کاربر حق خرید هیچ محصولی را از برنژ ندارد. مفاد قرارداد حاضر بدون اعمال اصلاحات، صرفا در خصوص محصولات خریداری شده، تا زمان انقضای مدت قرارداد پابرجا خواهد بود ولیکن پس از خاتمه مدت قرارداد، قرارداد تمدید نخواهد شد و حساب کاربری کاربر موصوف مسدود خواهد شد. در هر صورت برنژ مسئول خساراتی که به سبب اصلاح یا توقف وب‌سایت برنژ، به کاربر یا شخص ثالث وارد می‌شود نخواهد بود.
۹. در صورتی که یک دوره از سایت حذف و یا لغو فروش شود، برنژ هیچگونه تعهدی نسبت به مدرس و کاربر ندارد.
۱۰. کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان برنژ و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات پلتفرم برنژ است، ملغی است.

کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان برنژ و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات پلتفرم برنژ است، ملغی است.

با تشکر – تیم حقوقی پلتفرم برنژ