کلمات کلیدی دم کوتاه یا اصلی | Short tail keywords

در پست انواع کلمات کلیدی در سئو گفتم که کلمات کلیدی بر اساس Search volume به سه دسته تقسیم میشوند:
۱ – کلمات کلیدی اصلی یا “Short tail keywords”
۲ – کلمات کلیدی عبارتی یا “Middle Tail”
۳ – کلمات کلیدی طولانی یا “Long Tail”

در این نوشته میخواهیم «کلمات کلیدی کوتاه» یعنی مورد اول در لیست بالا را به طور کامل بررسی کنیم .


کلمات کلیدی کوتاه

کلمات کلیدی دم کوتاه “Short tail keywords” که گاهی به عنوان “Head keywords” به معنای کلمه‎های کلیدی سر، “Broad keywords” به معنای کلمه های کلیدی گستره و یا “Generic keywords” به معنای کلمات‎کلیدی عمومی شناخته میشود، به کلمات کلیدی گفته میشود که شامل کلمات و عبارات اصلی و کوتاهی هستند که به طور گسترده در اینترنت توسط کاربران جستجو می‌شوند .

این نوع از کلمه های کلیدی معمولاً نشانگر یک دسته بندی مشخص یا یک مفهوم کلی هستند. به عنوان مثال کلماتی مانند: «لباس، ماشین، موبایل، خانه، طراحی سایت و کفش» از این قبیل کلمات کلیدی هستند .

به دلیل اینکه این نوع کلمه های کلیدی میزان جستجوی تقریبا بالایی دارند، قرار گرفتن در رتبه‎های اول نتایج جستجو در آنها بسیار سخت است. همچنین، مشکلی اساسی که در این نوع کلمات کلیدی وجود دارد ، این است که نیت و قصد کاربران از جستجوی آنها برای ما مشخص نیست. به عنوان مثال وقتی فردی کلمه «ماشین» را جستجو میکند، معلوم نیست به دنبال خرید ماشین است یا به دنیال دیدن عکس های ماشین . ?

وجود جامعیت کلی مارکت و بالا بودن میزان دشواری آنها باعث شده این کلمات برای سرمایه گذاری‎های اولیه گزینه خوبی نباشند. ولی با این حال، از آنجایی که نمایشگر کلیتی از دسته بندی خود هستند، انجام تحقیقات روی آنها میتواند میزان محبوبیت مفهوم کلی آنها را برای ما نمایان سازد .

به عنوان مثال با بررسی ترند کلمه «بازیگری» متوجه میشویم که این موضوع در پبج سال گذشته از رشد مناسبی برخوردار بوده است، پس در نتیجه سرمایه گذاری روی سایر کلمات در شاخه بازیگری میتواند برای ما به یک هدف قابل بررسی تبدیل شود.

بررسی ترندر کلمات کلیدی کوتاه
نمودار بررسی ترند «بازیگری» در گوگل ترندز

رتبه بندی

قرار گرفتن در نتایج برتر در کلمات کلیدی عمومی کار بسیار سختی است. حتی اگر هم بتوانید در جایگاه برتر قرار بگیرید معلوم نیست که کابرانی که بدست می آوردید واقعا مشتری بالقوه شما باشند یا نه.
زیرا کلمات کلیدی کوتاه گرچه می تواند ترافیک زیادی به سایت منتقل کند اما نرخ تبدیل آنها، یعنی تبدیل مشتری بالقوه به مشتری واقعی بسیار پایین تر از کلمات کلیدی طولانی تر است.

نتیجه گیری

تلاش برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی کوتاه یک ریسک و تصمیم بسیار سختی است و بهتر است از آن اجتناب شود مگر اینکه ما دارای سایت درست با محتوای اصولی و بودجه تبلیغاتی خوبی باشیم. در صورتی که موفق شوید می توانید ترافیک زیادی را به سمت خود جلب کنید و با این وجود باز معلوم نیست افرادی که وارد سایت شما میشوند مشتری های شما هم هستند یا نه.

پیشنهاد میکنم برای نتیجه بهتر در بازاریابی محتوایی از کلمات کلیدی متوسط و یا بلند استفاده کنید .
آموزش آنها را در لینک های زیر قرار داده ایم.


نظر شما در مورد کلمات کلیدی یک یا دو کلمه‎ای چیست؟
با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

منابع

برای توضیحات کلمات کلیدی دم کوتاه از unamo ، برای بخشی از محتوای پادکست از yourstory و در آخر هم از تجربیات شخصی و مشاوره دوستان استفاده کردیم.

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید