کلمات کلیدی دم متوسط یا میانی | Middle Tail Keywords

در پست انواع کلمات‎کلیدی در سئو گفتم که کلمات کلیدی براساس Search volume به سه دسته تقسیم میشوند:
۱ – کلمات کلیدی کوتاه یا “Short tail Keywords”
۲ – کلمات کلیدی دم متوسط یا “Mid-Tail Keywords”
۳ – کلمات کلیدی طولانی یا “Long Tail Keywords”

در این نوشته میخواهیم «کلمات کلیدی متوسط» یعنی مورد دوم از لیست بالا را به طور کامل بررسی کنیم .


کلمات کلیدی دم متوسط

کلمات کلیدی دم متوسط “Mid-Tail Keywords” که گاهی به عنوان کلمه های کلیدی میانی و یا عبارتی نیز شناخته میشود، به کلمات کلیدی گفته میشود که شامل دو یا سه کلمه هستند و در اغلب موارد به طور گسترده در اینترنت توسط کاربران جستجو می‌شوند .

این نوع از کلمه های کلیدی معمولاً کمی کامل‎تر و توصیفی‎تر از کلمات کلیدی دم کوتاه هستند.
به عنوان مثال کلمات کلیدی مانند: «موبایل سامسونگ، ماشین دست دوم، آموزش آنلاین، خرید سیم کارت، خرید کفش» از این قبیل کلمات کلیدی هستند .

این نوع از کلمه های کلیدی نتایج معین‎تری را نسبت به کلمات کلیدی کوتاه به نمایش می‌گذارد. اما با این وجود همچنان این کلمات کمی نامفهوم و کلی هستند. به عنوان مثال وقتی فردی عبارت «خرید کفش» را در گوگل سرچ میکند ، معلوم نیست به دنبال خرید چه کفشی است؟! مثلا خرید کفش زنانه یا مردانه؟ ?

اینفوگرافیک بررسی تکنیکی کلمات کلیدی دم متوسط
اینفوگرافیک بررسی تکنیکی کلمه کلیدی «کفش» با «خرید کفش» با ابزار گوگل ترندز

رتبه بندی و مزایا

این نوع کلمات کلیدی میزان جستجوی بسیار زیادی دارد به همین دلیل میزان رقابت در آنها بسیار بالاست و از مزایای آنها نسبت به کلمات کلیدی Head این است که در این شیوه جستجوی کاربران اهداف مشخص‎تری دارند، اما به دنبال بهترین پیشنهاد از جانب موتورهای جستجو هستند و خود ایده خاصی ندارند.

به عنوان مثال شخصی که عبارت کلیدی «هتل ارزان» را جستجو میکند معلوم نیست به دنبال هتل در کدام شهر است، ولی میزان تبدیل شدنش به مشتری بالقوه از نظر بازاریابی محتوایی بسیار بیشتر ازکسی است که صرفا فقط کلمه «هتل» را سرچ میکند .

معیار سنجش موفقیت در سطح حرفه‎ای بازاریابی محتوایی ، افزایش بازدید نیست بلکه افزایش فروش است.

نتیجه گیری

تلاش برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی دم متوسط هم مانند کلمات کلیدی دم کوتاه یک ریسک و تصمیم بسیار سخت است و بهتر است از آن در ابتدای فعالیت اجتناب شود؛ زیرا موفقیت در آن بسیار پر هزینه بوده و ممکن است بعد از موفقیت نیز ورودی‎های شما نتایج مطلوبی به حساب نیایند.

پیشنهاد میکنم برای نتیجه بهتر در بازاریابی محتوایی از کلمات کلیدی ‍دم بلند استفاده کنید.

نظر شما در مورد کلمات کلیدی میانی چیست؟
با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

منابع

برای توضیحات کلمات کلیدی دم متوسط از unamo ، برای بخشی از محتوای پادکست از yourstory و در آخر هم از تجربیات شخصی و مشاوره دوستان استفاده کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید