کلمات کلیدی با املای غلط و اشتباه تایپی | Misspelled Keywords

کلمات کلیدی با املای غلط به کلمه های کلیدی گفته میشود که معمولا به دلیل اشتباهات تایپی ، بلد نبودن تلفظ صحیح ، ندانستن املای صحیح کلمه و یا تفاوت میان لهجه های مختلف توسط کاربران جستجو میشود.

کلمات کلیدی با املای غلط در جستجو

خطای تایپی مشکلی است که به طور مرتب اتفاق می افتد ، از یک پست معمولی در وبلاگ گرفته تا رسانه های اجتماعی و حتی در هنگام جستجو در اینترنت ممکن است اتفاق بیفتد .

به عنوان مثال در تصویر زیر که اطلاعات آن از ابزار گوگل کیوردپلنر استخراج شده است ، گوشه ای از جستجوهای اشتباه تایپی را همراه با میانگین جستجوی ماهانه آنها برای عبارت “Google Image” را مشاهده میکنید.

نمونه کلمه کلیدی غلط املایی و اشتباه تایپی
نمونه کلمه کلیدی غلط املایی و اشتباه تایپی

هنگام صحبت از کلمات کلیدی ، گوگل اطمینان می دهد که این خطاهای تایپی همچنان تا حد امکان به نتایج جستجوی مطلوب منتهی می شوند. با این وجود ، هنوز هم باید به این کلمات کلیدی نادرست و اشتباه غلط بپردازید و ببینید که چگونه تأثیر آنها می تواند روی ترافیک وب سایت های خاص و نتایج جستجو تأثیر بگذارد. در ادامه این نوشته ابتدا انواع این اشتباهات را خواهیم شناخت و سپس باهم این اشتباهات را در گوگل بررسی و در انتها با مثال هایی کاربردی این کلمات را برای رسیدن به اهداف خود به کار خواهیم گرفت .

شناخت اشتباه تایپی و غلط املایی

اشتباه تایپی یا خطای تایپی “typo” یا “typographical error” به خطاهایی شامل نقص سخت افزاری یا لغزش و خطای دست یا انگشت گفته می‌شود که در زمان تایپ صورت صحیح نوشتار چاپی یا آنلاین رخ می‌دهد.

اما اشتباهاتی مانند غلط‌های املایی یا به کارگیری اشتباه کلماتی مانند «اتلاق» و «اطلاق» که به دلیل بی‌اطلاعی رخ می‌دهند را شامل نمی‌شود.

اکثرا اشتباهات تایپی ساده هستند و به صورت تکرار، جا انداختن، جابجایی یا جایگزینی تعداد کمی کاراکتر اتفاق می‌افتند، اما غلط های املایی ناشی از بی اطلاعی و عدم آگاهی اتفاق می افتند.

اشتباه تایپی ریز

نوع دیگری از اشتباهات تایپی که به اشتباه تایپی ریز معروف است و بر حسب اتفاق منجر به تایپ کلمه‌ای می‌شود که صورت املایی صحیحی دارد اما کلمه‎ی مورد نظر تایپیست نیست و به دلیل این که املا صحیحی دارد، غلط یاب های دیجیتالی قادر به تشخیص این اشتباهات نیستد.
از نمونه‌های آن می‌توان به تایپ «بزرگ» به جای «برگ» و «قریب» به جای «فریب» اشاره نمود.

تشخیص اشتباهات تایپی

تشخیص اینکه یک اشتباه نوشتاری، غلط املایی است یا یک اشتباه تایپی کار بسیار دشواری است؛ به همین خاطر ما در دسته بندی انواع کلمات کلیدی در برنژ آنها را در یک دسته بندی مشترک قرار داده ایم .

پس در این نوشته بجای قضاوت در مورد سطح دانش مخاطب، سعی خواهیم کرد راهکاری برای استفاده از این غطاها برای پیش برد اهداف استراتژی سئو خود یافته و این تهدید را به یک فرصت عالی برای بازاریابی محتوایی هدفمند تبدیل کنیم .

ناگفته نماند به مرور زمان بعد از دهه هشتاد به دلیل دیجیتالی شدن نوشتار مردم، میزان سواد نوشتاری جامعه کاهش یافته است. در آینده نیز به دلیل رشد هوش مصنوعی و ابزارهای تشخیص نوشتار غلط شاهد رشد میزان غلط های املایی و اشتباهات تایپی توسط انسان ها خواهیم بود. از این رو سرمایه گذاری روی کلمات کلیدی اشتباه تایپی یا غلط املایی میتواند یک فرصت پیش بینی نشده توسط رقبا را در اختیار شما قرار دهد .

از نظر موتورهای جستجو چه چیزی غلط املایی یا اشتباه تایپی است؟

برای اینکه بتوانیم استفاده درستی از کلمات کلیدی اشتباه برای پیشبرد اهداف بازاریابی خود داشته باشیم در وهله اول باید با رفتار و یا الگوریتم برخورد موتورهای جستجو با کلمات کلیدی اشتباه آشنا شویم.

? برای آشنایی با الگوریتم شناسایی اشتباه تایپی و غلط املایی گوگل اینجا کلیک کنید ?

همان طور که در لینک بالا گفتیم گوگل از هیچگونه دستورالعمل استاندارد و یا دستور زبان استانداردی برای شناسایی غلط های املایی و اشتباهات تایپی استفاده نمی کند. فرآیند شناسایی اشتباهات نوشتاری همه مبتنی بر رفتار کاربران است. پس در نتیجه اگر ما شناخت درستی روی کاربران و رفتار آنها داشته باشیم میتوانیم بسادگی این تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.

طبق آمار بطور میانگین روزانه ۱۰ تا ۲۰ میلیون جستجو در گوگل دارای اشتباه تایپی یا غلط املایی است .

رتبه بندی کلمه کلیدی اشتباه تایپی

رتبه بندی برای کلمات کلیدی نادرست و اشتباه تایپی به دلیل اینکه این کلمات نسبت به نسخه های صحیح خود از رقابت کمتری برخورداراند ، در گذشته فرصتی عالی برای دریافت ترافیک از سوی موتورهای جستجو به حساب می آمد .

ولی زمانی که گوگل الگوریتم های بسیار پیچیده خود را ارائه کرد که نوشتار صحیح غلط املایی را درست بعد از تایپ کلمه نادرست در نوار جستجو ، اصلاح می کند ، این روش برای دریافت بازدید دچار تغییرات اساسی شد .

اما با این وجود اگر شناخت درستی روی کلمه و موضوع مورد نظر خود داشته باشیم میتوانیم باز کلماتی را پیدا کنیم که هنوز میتواند برای ما یک فرصت برای دریافت یک ترافیک جستجوی باد آورده باشند. اما نباید فراموش کنیم که فردی که با یک کلمه کلیدی اشتباه وارد سایت شما میشود احتمال تبدیل شدنش به مشتری بسیار پایین است .

کلمات کلیدی اشتباه برای افزایش بازدید میتوانند مفید باشند ؛ ولی برای افزایش فروش به احتمال زیاد کارساز نخواهند بود .

معایب و مزایا

رقابت برای کلمات کلیدی نادرست پایین است ، بنابراین رتبه بندی برای آنها بسیار ساده است .
حجم جستجو در این کلمات بسیار کم است ، اما هنوز هم تعداد زیادی ترافیک در پشت پرده جستجوهای اشتباه وجود دارد. به نظر شما چند نفر قبل از زدن دکمه جستجو نوشته خود را دوباره میخوانند و یا چند نفر روی پیشنهاد نوشتار صحیح گوگل کلیک میکنن؟

استفاده کنیم یا نه؟

برای اینکه سایت خود را برای کلمات کلیدی اشتباه بهینه سازی کنید یا نه ، بستگی به استراتژی شما دارد.

⚠️ ولی در حالت کلی برای اینکه رتبه خوبی را در یک کلمه کلیدی کسب کنیم، باید یک صفحه از سایتمان را به آن کلمه اختصاص دهیم، بنابراین ، اگر می خواهید صفحه ای برای یک کلمه کلیدی نادرست رتبه بندی بشود ، باید برای آن کلمه کلیدی صفحات جداگانه ایجاد کنید. که این کار از نظر سئو بسیار بی معنی بوده و ممکن است گوگل و کاربران، شما را به عنوان یک سایت اسپم بشناسند.

⭕️ تا حد ممکن از کلمات کلیدی اشتباه تایپی و غلط املایی در سایت خود استفاده نکنید، چون کیفیت محتوایی شما را پایین می آورد و جز تکنیک های سئو کلاه سیاه است؛ اما اگر میخواهید همچین کاری انجام دهید ، پیشنهاد میکنم روی دامنه اصلی خود این کار را انجام ندهید و با استفاده از وبلاگ ها و یا سایت های جانبی خود ، از این فرصت استفاده کنید.

چگونه کلمات کلیدی اشتباه را پیدا کنیم؟

  • گزارشات وب سایت خود را بررسی کنید
    ☑️ میتوانید از طریق Google Analytics یا Google Webmaster کلمات اشتباهاتی که افراد از طریق آن ها وارد سایت شما شده اند را بررسی کنید .
  • به لیست های اشتباه غلط مراجعه کنید
    ☑️ کلمات سخت زیادی در زبان فارسی وجود دارد که همواره کاربران را به اشتباه می اندازند که میتوانید از طریق مراجع زبان فارسی دریافت کنید و یا اگر سایت تخصصی دارید بدون شک در صنعت شما اصلاحات زیادی وجود دارد که توسط افراد به اشتباه جستجو میشود.
  • خودتان سعی کنید کلمه غلط نسازید
    ☑️ داشتن خلاقیت در ساخت کلمات اشتباه تایپی برای سئو میتواند شما را از مسیر خارج کند، چون ممکن است اشتباهات ساختی شما منحصر به فرد باشد و توسط افراد دیگر تکرار نشود، باید به دنبال اشتباهات جمعی و همگیر بود.

نتیجه گیری

اشتباهات تایپی و غلط های املایی، خطاهای غیرقابل اجتنابی هستند که به طور مرتب اتفاق می افتد و دلیل به وجود آمدن آنها هم میتواند هرچیزی باشد .
رتبه بندی برای کلمات کلیدی اشتباه قبلا می توانست ترافیک قابل توجهی را نسیب وبسایت ها کند، اما با پیشرفت الگوریتم های گوگل که به سرعت می تواند نگارش صحیح کلمات را پیشنهاد دهد دیگر بهینه سازی وب سایت بر اساس این کلمات کلیدی کار منطقی به حساب نمی آید. اما هنوز هم اگر فردی خلاقیت داشته باشد میتواند فرصتی برای استفاده از آنها پیدا کرد.

منابع

برای تعریف اشتباهات تایپی از ویکی پدیای فارسی ، بخش غلط های املایی از گوگل ساپورت ، نگارش اشتباه از boughdigital ، روش پیدا کردن کلمات غلط املایی از link-assistant ، بخش آمار از seo ، آمار جستجوی غلط seo-hacker و در آخر هم از تجربیات شخصی و مشاوره دوستان استفاده کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید