کلمات کلیدی مرجع – مکانی – جغرافیایی | Inferred Keywords

کلمات کلیدی مرجع

کلمات کلیدی مرجعInferred Keywords” که به آن‎ها در سئو “Geo keywords” و در بازاریابی محتوایی “Geo Targeting” نیز گفته میشود؛ حاوی نام مکان و یا موقعیت جغرافیایی در عبارت کلیدی هستند.

کلمات کلیدی جغرافیایی

کلمات کلیدی مرجع حاوی نام مکان در عبارت کلیدی هستند؛ از این رو آنها را به عنوان “Geo keywords” کلمات کلیدی جغرافیایی یا مکانی نیز می نامند.

این نوع کلمات کلیدی برای کسب و کارهای محلی بسیار مهم بوده و در سئو محلی یکی از فاکتورهای مهم در تحقیق کلمات کلیدی به حساب می آید.

مثال کلمات کلیدی مکانی

به عنوان مثال اگر بخواهیم برای یک شرکت خدمات تعمیرات آسانسور در شیراز یک کلمه کلیدی مناسب برای سئو و یا تبلیغات آنلاین در گوگل پیدا کنیم، عبارت “خدمات تعمیرات آسانسور” اولین کلمه کلیدی است که به ذهن ما میرسد.

این کلمه کلیدی با وجود اینکه ارتباط نزدیکی با کسب و کار مورد نظر ما دارد، ولی به هیچ عنوان کلیدواژه مناسبی برای این کسب و کار نبوده و ما را هیچ وقت به مخاطبان هدفمان نخواهد رساند ، پس اگر این عبارت را انتخاب کنیم عملا تمام وقت و انرژیمان را هدر داده ایم.

زیرا افرادی که از طریق جستجوی این کلمه کلیدی با ما تماس گرفته و یا وارد سایت ما میشوند به احتمال زیاد در محدوده جغرافیایی فعالیت ما یعنی شیراز نخواهند بود، چون در این عبارت ما هیچگونه اشاره ای به محدوده فعالیت خود نکرده ایم؛ راه حل مناسب این است که ما مکان و محدوده فعالیت خود را نیز به آن اضافه کنید.

با این حساب کلید واژه “خدمات تعمیرات آسانسور در شیراز” با وجود اینکه نسبت به عبارت “خدمات تعمیرات آسانسور” جستجوی کمتری دارد، برای ما کلمه کلیدی مناسب تری خواهد بود، زیرا با این روش می توانیم مخاطبان هدفمندتری را وارد سایت خود کنیم و قریب به یقین احتمال تبدیل شدن آنها به مشتری از کلمه کلیدی اول بسیار بیشتر خواهد بود.

کلمات کلیدی مرجع - مکانی - جغرافیایی
کلمات کلیدی مرجع – مکانی – جغرافیایی

نتیجه گیری

کلمات کلیدی جغرافیایی راهکاری مناسب برای رتبه بندی و رشد سریع کسب و کارهای محلی هستند.

بکارگیری این کلمات نه تنها می‌تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد، بلکه باعث می‌شود تا برخی از بازدیدکنندگان به عنوان مشتری واقعی روانه محل کسب و کار شما شوند.

به عنوان مثال زمانی که درباره گردشگری در جزیره قشم به تولید محتوا می‌پردازید:
عباراتی مانند: «موج سواری در قشم ، سواحل قشم ، غواصی کردن در قشم، قایق سواری در ساحل قشم و» هم ترافیک علاقمندان به گردشگری را روانه سایت شما می‌کند و هم برخی از مسافران را به هتل‌ها و مراکز تفریحی و تجاری طرف قرارداد شما سوق میدهد.

علاوه بر این در بحث بازاریابی محتوایی، امروزه در دنیا فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تاسیس سایت های تخصصی به انتشار مطالبی برای معرفی کالاها و فروشگاه‌های محلی خود می‌پردازند و کاربران در حالی که به دنبال فواید مواد غذایی، تنوع محصولات موجود و … هستند با محتواهایی رو‎به‎رو می‌شوند که در کنار ارائه اطلاعات کاربردی و مفید، به معرفی شعبه‌های و مراکز فروشگاه‌های زنجیره‌ای و محصولات آنها پرداخته‌اند.


منابع

برای تعریف کلمات کلیدی مرجع از seo-hacker و در آخر هم از تجربیات شخصی و مشاوره دوستان استفاده کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید